۲۱ مهر ۱۳۹۴

دلایل لاغر نشدن با رژیم

انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۱ | دسته بندی: خواندنی،علمی 513 بازدید

دلایل لاغر نشدن با رژیم

دانشمندان به یک نتیجه ناامیدکننده برای افرادی که به‌دنبال کاهش وزن هستند رسیدند که با رژیم گرفتن نمی‌توان به لاغر ماندن امیدوار بود.

دلایل لاغر نشدن با رژیم

به گزارش دیلی‌میل، تحقیقات نشان می‌دهد با وجود آن‌که رژیم‌های غذایی در کوتاه مدت می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند اما اکثر افراد بعد از پایان رژیم به وزن قبلی خود باز می‌گردند.معمولا زمانی که انسان به میانسالی می‌رسد افزایش وزن در او آغاز می‌شود و این روند به همین شکل ادامه پیدا می‌کند. به همین دلیل دانشمندان معتقدند، بهتر است فرد در مرحله اول از چاق شدن پیشگیری کند تا این‌که بخواهد بعد از افزایش وزن به فکر رژیم گرفتن بیفتد.هر سال بیش از ۱۲ میلیون نفر در کشور انگلستان رژیم گرفتن را آغاز می‌کنند اما فقط ۱۰ درصد از از این افراد می‌توانند با این کار اضافه وزن خود را به‌طور قابل توجهی کاهش دهند. درصد زیادی از این افراد هم پس از یک سال دوباره به وزن قبلی خود بازمی‌گردند.

وزن مردان معمولا در تمام دوران زندگی آن‌ها رو به افزایش است اما در زنان این افزایش وزن ابتدا روند کندی دارد و ناگهان در بین ۳۰ تا ۴۰ سالگی سرعت می‌گیرد. زمانی که یک فرد دچار اضافه وزن می‌شود، معمولا این روند به همین شکل ادامه پیدا می‌کند و به ندرت به حالت طبیعی باز می‌گردد.

کلیدواژه ها: