۸ شهریور ۱۳۹۴

دلایل لاغر نشدن با رژیم غذایی

انتشار: ۵ دی ۱۳۹۱ | دسته بندی: علمی،پزشکی 624 بازدید

دلایل لاغر نشدن با رژیم غذایی

محققان دانشگاه هاروارد بعد از انجام مطالعاتی متوجه شدند مصرف برخی مواد غذایی مانند چیپس‌ها، نوشابه‌های شیرین، سیب‌زمینی سرخ کرده و گوشت قرمز از مهم‌ترین عوامل شکست رژیم غذایی به حساب می‌آیند.

دلایل لاغر نشدن با رژیم غذایی

الگوهای نادرست زندگی مانند تماشای تلویزیون، نداشتن تحرک بدنی کافی و خواب نامنظم هم از دیگر عواملی هستند که به این افزایش وزن دامن می‌زنند.دانشمندان با جمع‌آوری اطلاعات به دست آمده از ۱۲۰ هزار نفر، طی یک دوره ۴ ساله متوجه شدند، وزن یک فرد سالم به‌طور متوسط هر ۴ سال یک‌بار ۵/۱ کیلوگرم افزایش پیدا می‌کند. به این ترتیب باید گفت، هر چه قدر هم یک فرد زندگی سالمی داشته باشد، وزن او بعد از ۲۰ سال نزدیک به ۵/۷ کیلوگرم اضافه خواهد شد.

اما مصرف بعضی غذاها می‌تواند روند افزایش وزن را در انسان سریع‌تر کرده و رژیم‌های غذایی را هم بی‌اثر کند. برای مثال با خوردن چیپس وزن شخص در هر ۴ سال، ۵/۱ کیلوگرم بیشتر از دیگران افزایش پیدا می‌کند. مصرف نوشیدنی‌های شیرین، سوسیس، کالباس و گوشت قرمز نیز هر کدام نیم کیلوگرم به وزن انسان اضافه می‌کنند.

اگر تمام این موارد را در کنار یکدیگر بگذارید، به خوبی متوجه می‌شوید که چرا با وجود ورزش کردن و رژیم گرفتن، باز هم شما موفقیتی در کاهش وزن خود پیدا نمی‌کنید.تحقیقات نشان می‌دهد بهترین غذاها برای داشتن وزن ثابت یا کاهش آن سبزی‌ها، میوه‌ها، مغزهای خوراکی، ماست و غذاهای کم‌چرب هستند.

کلیدواژه ها: